Podíváme se na přehlídku toho nejzajímavějšího, co bylo k vidění na právě takovém veletrhu v německém Düsseldorfu.
fialové kousky
1.)Technologie Exjection
Toto lákadlo bylo uvedeno na jednom z nejmenších strojů, na plně, elektrickém vstřikovacím lisu s mezinárodním označením 500-200 (e-motion 200/50 s uzavírací sílou 500 kN).Pozornost upoutal zejména velký modrý válec. Přitom díky němu vzniká řada plastových lišt. Tato technologie je přímou kombinací vytlačování a vstřikování. Je vhodná pro výrobu dlouhých, tenkostěnných plastových profilů s definovanou délkou. Velkou výhodou této technologie je určování tvaru, úprava povrchu, flexibilita použití a výroby. Nevýhodou jsou pak vyšší ekonomické náklady a výrobní proces. Dají se takto vyrábět lišty až do délky 3m. Takového pomocníka uvítají zejména odborníci v oblastech stavebnictví, elektrotechniky, reklamy nebo nábytkářském průmyslu.

2.)Technologie Dolphin
Tato inovace se skvěle uplatní především při výrobě interiérových částí automobilu. Na jejím vývoji spolupracovalo více dodavatelů, kteří ji dovedli k naprosté dokonalosti. Dolphin je metoda zhotovení nosných „tvrdých“ vnitřních částí vozů opatřených měkkou povrchovou vrstvou soft-touch.Nahrazuje tedy dosavadní vícestupňový proces vstřikování plastu a následné nanášení primeru. Tato metoda je přitom rychlá a velmi ekonomická. Navíc jsou vyrobené výlisky recyklovatelné.

Věříme, že řada výrobců bude využívat tyto i další nové technologie https://www.3dsprint.cz/vstrikovani-a-lisovani-plastu/, díky kterým se zkvalitní výroba, která bude navíc ekologická. Investice do moderního vybavení je totiž podmínku pro pokrok, který prostě nelze zastavit.
Sériová výroba plastů nebyla nikdy jednodušší. Použité materiály, výrobní proces a složit jednotlivých dílů má přitom celkový vliv na časový horizont zhotovení jednotlivých dílů.
plastové trubky
Velmi efektivní metodou je pak použití 3D tisku, který vám zajistí dokonalý výsledek do nejmenších detailů.

green-ink This entry was posted in. Business Přehled nových technologií na poli vstřikování plastů.