Jeden z nejkrásnějších ostrovů, patřících momentálně Africké Tanzanii, je pravděpodobně jedním z nejlepších míst, kde strávit svou dovolenou. Najdete tady neopakovatelné pláže, tyrkysové moře o tolika odstínech, že je nebudete umět spočítat ani okem rozeznat, a samozřejmě aleje palem mezi vilami, z nichž si můžete vybrat tu pravou pro sebe a svého partnera či partnerku, pro přátele, ale také pro rodinnou dovolenou.

Zanzibar patřil Ománu
Je to tak. Téměř dvě stovky let vládli na ostrově Zanzibar sultáni z nedalekého Blízkého východu, ze země dnešního Ománu. Sultán Seyyid Saída dokonce na čas přesunul celé hlavní město Ománu právě na tento ostrov.
·         O dávných předcích muslimského světa a orientální říše dokládají i mnohé architektonické památky
·         Mnohá kultur, na kterou zde narazíte, je také orientální a většinou pochází právě z Blízkého Východu

Jak se sem Ománci dostali?

O tomto národu se ví v Evropě jenom málo. Ománci ale dávno na počátku čtrnáctého století ovládali nejednu obchodní cestu mezi Indií a Pákistánem. Ománská říše byla konkurentem Portugalců, ale v této oblasti předběhli i Východoindickou Obchodní Společnost, která zde vládla od šestnáctého století a řídila veškerý východní obchod.
Co zde Ománci založili a co tady vlastně dělali?
–          Ománská říše tady založili plantáže, například hřebíčkové (v té době byl hřebíček žádaným kořením, a také velice vzácným, po celé Evropě)
–          V Evropě se Zanzibaru přezdívalo kořenářská zahrada
–          Kdysi zde probíhal obchod s otroky, který vedli právě Ománci
–          Dnes se na farmách v Zanzibaru pěstují mořské řasy
Proč se dnes jezdí na Zanzibar
Hlavně za odpočinkem, krásnou pláží a teplým Indickým oceánem. Vydejte se sem i vy a nadechněte se nádherného mořského vzduchu, který vám utane nejenom na plicích, ale také na paměti.