Lidé po celém světě se už léta spojují do skupin podle svých koníčků. Většinou se začnou seskupovat už v nízkém věku například ve škole řekne chlapec, že chodí na fotbal a moc ho to baví a tím naláká na tento sport další spolužáky, jelikož spolu na fotbale i ve škole tráví hodně času, protože tréninky jsou skoro každý den a o víkendech bývají většinou zápasy tak se z nich stanou dobří přátelé a mají partu přátel takřka do konce života. Takto se shlukují lidé u všech koníčků je jedno či se jedná o různé týmové sporty, může se to týkat i sportů pro jednotlivce, protože se spolu stýkají na trénincích a tráví tam spolu hodně času. Často se takto spojují také turisté a tím vznikají různé turistické kroužky, většina lidí se drží svých koníčků už od dětství tak zná hodně lidí, kteří se zabývají tím samým a nemá o to s kým by sdílel své zážitky nouzi.
výroba z papíru

V dnešní době jsou v módě koníčky jako například fotografování, blogování, vlogování či různá kreativní tvorba. Lidé s těmito koníčky se spolu většinou seznamují prostřednictvím internetu, když náhodně objevují jeden druhého na různých sociálních sítích.
procházka lesem

Všechny tyto záliby jsou populární hlavně u mladých lidí, všichni jsou hodně pracovitý a cílevědomí, takže se často z jejich koníčku stane plnohodnotné zaměstnání. Fotografové dělají společné projekty, například z jejich fotek vytvoří kalendáře a výtěžek věnují na nějakou dobrou věc. Blogeři mají své blogy na internetu a píší o svých životech, cílech a o tom co je zrovna trendy, vlogeři ti o tom natáčejí různá videa. Videa se týkají například toho, jak vypadá jejich obyčejný den, či předvádějí recepty na nějaká svá oblíbená jídla. Na internetu můžeme také nalézt hodně lidí, kteří se zabývají kreativní tvorbou jedná se například o malování obrazů, různých plakátů, tvorba šperků, hrníčků či nějakých kusů oblečení. Všechny výrobky většinou na internetu nabízejí k prodeji či je prodávají na setkání se svými fanoušky a sledovateli. Výrobky jsou vždycky originální a mladí lidé je mají velmi v oblibě.