Categories
Zábava

Seznamte se: Náš sladký brouček


Vždyť děťátko je hlavně radost a chvíle strávené s ním se nedají naprosto ničím nahradit. Přesto můžeme vsadit na profesionální fotografy, kteří nám udělají takové obrázky, které se s těmi našimi nemohou vůbec měřit. Váš brouček tak bude jako malý model a vy jej můžete pyšně všude ukazovat nejen na sociálních sítích.
Většinou se novorozenci fotí od věku tří týdnů. To jsou ty spinkající klubíčka v košíku jako vystřižená z časopisu. V tomto věku ještě ani často nereagují na nejrůznější zvuky nebo váš hlas.

holčička

Novorozenecké focení může přitom trvat různě dlouho. Záleží na tom, jak se váš brouček dokáže adaptovat. Ale vesměs počítejte tak minimálně se dvěma hodinami, pokud navštívíte profi ateliér.

Nejvhodnější dobou je 5-15 dní po porodu. Miminka totiž většinu času zatím prospí, takže je realizace velmi jednoduchá a vlastně o ní ani neví. Nevadí jim manipulace a jsou stále stočená v klubíčku, protože si to tak pamatují z maminčina bříška. Chce to hlavně klid a trpělivost. Nejlepší je domluvit si vše předem ještě během těhotenství a pak už stačí jen jediný telefonát a brzy budete v rukou držet nádherné snímky, které vám připomenou jedinečné chvíle vašeho života.

Pokud chcete fotit už staršího potomka, tak pak raději až v období od 6. měsíce, kdy bude o něco klidnější a adaptovanější na své prostředí.Bude totiž dobře reagovat na váš hlas, zvuky nebo různé hračky, které jej zaujmou například šustěním. V tomto období se dokážou smát a tak se můžete těšit na opravdu pěkné obrázky. Umí pást koníky, sedět s oporou, takže je práce s takovými dětmi daleko zajímavější a i snímky budou rozmanitější.

holčina

A co období po 1. roce života
Tady to bude trochu náročnější, aby děti dělaly přesně to, co po nich budeme chtít. Často už totiž dělají své první krůčky a nechtějí se nechat rušit při objevování světa kolem sebe. Rozhodně moc neposedí a budou vám pořád utíkat. V tomto případě zapomeňte na ateliér, kde číhá spousta nástrah. Raději jim dopřejte přirozené prostředí v přírodě. Jen vám musí vyjít počasí.
Jakmile dosáhne váš potomek 4 let, pak už to bude i pro něj moc fajn zábava. Navíc si u toho užijete spoustu legrace.