Categories
Výrobky

Ideální způsob dezinfekce vody

Bezpečné koupání na zahradě mimo jiné znamená i zařídit si čistou vodu. Ta nemusí být úplně průsvitná, ale rozhodně by neměla být kontaminovaná.

Ideální způsob dezinfekce vody

Vodních plochy v posledních letech na českých zahradách rostly jako houby po dešti. Jak by také ne. Vždy posledních několik letních prázdnin bylo vždy ve znamení tropických veder a když má člověk možnost, tak je výborné se občas zchladit, třeba i koupáním. A chodit někam na koupaliště nebo rybníky pro každého není. Vlastní koupací plocha je samozřejmě daleko výhodnější, ovšem rovněž i docela dost stojí. I když zde hodně záleží na volbě. Obecně se dá říci, že tradiční typy zapuštěných bazénů jsou násobně dražší než stále běžnější nadzemní verze.

Bazén pod palmami

Pro laika by se mohlo zdát, že koupí všechny starosti o vodní plochu končí, ale tady to právě začíná. Aby byl bazén použitelný, je nutné, aby voda v něm měla dostatečné kvality na koupání a kdo nechce každý den znovu a znovu vypouštět a napouštět vodu, ten bude muset sáhnout po vhodných chemických přípravcích. Naštěstí je jich v obchodech už více než dost.

Klasikou je chlór

Každý, kdo byl alespoň jednou na veřejném koupališti, moc dobře ví, jak zapáchá, případně chutná chlór. Není to žádná laskomina, ale jedná se o jeden z nejlevnějších, a přitom nejúčinnějších prostředků pro dezinfekci vody. Používá se rovněž pro čištění vody pitné. Chlór díky jeho vlastnostem kupují i majitelé privátních vodních ploch. Ne každému ale vyhovuje, a tak je docela velká sháňka i po jiných přípravcích, třeba po aktivním kyslíku.

Letovisko s bazénem

Velkou popularitu má ale i mořská sůl do bazénu Chlorito. Ta nejenže dokáže vodu vyčistit, ale zároveň ji obohatí i o látky, které jsou prospěšné lidskému tělu, hlavně tedy pokožce. Koupele ve slané vodě jsou známý již od starověku, stejně tak jejich blahodárné účinky. Problém je, že samotná sůl nestačí k tomu, aby fungovala jako dostatečně kvalitní dezinfekce. Z toho důvodu se důrazně doporučuje pořídit si i speciální solonizační jednotku, která dokáže ze soli vyrobit špičkovou dezinfekci a tím chránit vodu.