Categories
Internet

Nebezpečný internet, jak ochránit své děti.

Právě děti jsou snadný cíl, ať už pro různé hackery, podvodníky, či pedofily. Jsou totiž důvěřivé a je pro ně velmi těžké odhadnout některé situace. Nemají úsudek a věří tomu, co vidí napsáno, či znázorněno. Neví, komu mohou a komu nemohou důvěřovat. Jak tedy co nejefektivněji své děti před potenciální hrozbou ubránit?
 vietnamské děti
Jeden z nejdůležitějších faktorů je zabezpečit veškeré účty a aplikace silnými hesly. Je to důležité pro bezpečnost a klid rodičů, aby se nemohl přihlásit nikdo jiný. Dítě by se mělo naučit a rodič být důsledný v tom, že pokud dítě opouští své místo a u počítače nesedí, tak se bezpečně ze všech stránek odhlásit. To platí dvojnásob například ve škole, kdy jeden počítač používá více žáků.
 
Dítě by nemělo rozhodně na internetu trávit svůj veškerý volný čas. Proto je vhodné určit si a domluvit si jasná pravidla, která budou dodržována – kdy, jak dlouho a za jakých podmínek smí dítě  internet používat.
 panenky u pc
Pokud dítě používá jakoukoliv sociální síť, je nezbytně nutné ho ještě před registrací poučit, jak se zde má chovat. To znamená, nepřijímat přátelství od lidí, které nezná – ani s  takovými lidmi nekomunikovat a už vůbec ne se nikde s takovým člověkem scházet, i kdyby mělo jít o nevím co, většinou se bude jednat o záminku, jak dítě vylákat. Nesdílet osobní fotky a informace, nebo cokoliv jiného, co by mohlo jakýmkoliv způsobem poškodit jeho osobu, nebo rodinu.
Na sociální síti je důležité i nastavení a to tak, aby zabezpečení soukromí bylo co nejvyšší a profil a jeho obsah nemohl vidět nikdo, než přátelé, kteří jsou ideálně nějak ověřeni.
 
Dítě by mělo být poučeno, že nemá bez Vašeho vědomí nic objednávat, ani kupovat (a to ani prémiové účty a životy, například do různých her).
 chlapeček s tabletem
Je možné zablokovat přístup na stránky s určitým obsahem, například pornografie, abyste měli jistotu, že se dítě nemá možnost na takové webovky vůbec dostat.
V historii pak můžete zjistit, co Vaše dítě navštívilo za stránky a zda je nějaká obava na místě.