Categories
Zábava

Nezapomeňte jít s dětmi pouštět draka

Za okny fouká vítr, prohání listí po kopcích a strništích, také mezi domy, na ulicích a chodnících. Nezapomene na žádnou skulinku, vše vymete a vyčistí. Takový je to všudybyl. Snaží se nás ale i zlákat ven na čerstvý vzduch. Většinou nemusí přemlouvat dlouho. Dny se krátí, pomalu kolem páté hodiny odpolední je už tma, tedy kdo zaváhá, za světla se ven nedostane.

letící drak

Příjemným zpestřením procházek je určitě i pouštění draka. Jsme-li šikovní, vyrobíme si ho doma sami, ale pokud nemáme čas nebo zručností příliš neoplýváme, je možné hotového dráčka zakoupit v obchodě s hračkami nebo s papírovým zbožím. Na výběr budeme mít nejrůznější motivy, barvy a designy. Je libo sovu, dravého ptáka, motýla, medúzu, jejíž ocas tvoří dlouhé barevné papírové pásy? Nebo draka jako letadlo či nějaké zvíře – lva, býčka, oslíka? Fantazii se meze nekladou.

pouštění draků

Pak už jen zbývá vybrat den „D“, kdy bude foukat vítr tak akorát. Potom musíte draka nasměrovat proti větru, aby se vznesl od země. Podobně jako se musí nasměrovat proti větru plachta u plachetnice, aby byla tím větrem poháněna a plula po vodě. Také je důležité nalézt vhodné místo, nejlépe kopec, kde není moc stromů, aby se drak nezamotal do větví. Ještě větší zábavu zažijete, když děti pozvou své kamarády nebo své sestřenky, bratrance, tety a strýčky, babičky a dědy, aby vás bylo více a mohli jste zkusit třeba soutěžit v tom, komu drak vzlétne k oblakům jako první nebo který dráček vydrží ve vzduchu létat nejdéle či vyletí do největší výšky. Sami si vymyslete, jaká kritéria si zvolíte pro soutěžení vašich draků. Nezapomeňte si s sebou vzít blok a tužku na zapisování výsledků. Vítězům pak vymyslete nějakou pěknou odměnu. Co takhle ovocný dort! Když se vydáte pouštět draka sami, nic se neděje. V kouzelné podzimní krajině prožijete pěknou zábavu i tak.