Categories
Dovolená

Kde by se vám to mohlo zamlouvat na dovolené v tuzemsku

Když se přiblíží čas dovolených, možná vás to bude táhnout někam dál, za hranice našeho státu, ale třeba také ne. Možná si uvědomíte, že jsme zemí skutečně bohatou na přírodní i stavební památky, a že stačí vědět, kam se vydat, aby se vám to tu opravdu líbilo, a abyste nelitovali, že se zrovna neplacatíte na pláži se stovkami polonahých rekreantů.

zámek Český Krumlov

Kde by vás to mohlo bavit

Český Krumlov – o existenci tohoto města je obeznámen snad každý z vás, a mnoho lidí si také Český Krumlov spojuje s renesančním zámkem, historickým jádrem města (městskou památkovou rezervací) a mimo jiné i s mnoha zahraničními turisty, kteří tu vytváří v některých okamžicích doslova mumraj. Není divu, památky jsou úchvatné a spolu s nimi i okolní krajina. A právě tam vás chceme pozvat, abyste se tomu mumraji vyhnuli.

pohled na město Český Krumlov

Můžete si tu pronajmout raft, kajak či kánoe a splout si Vltavu třeba až ke zřícenině hradu Dívčí Kámen. Můžete si to vyšlápnout třídou Míru až k vlakovému nádraží a pokochat se pohledem na město, a to samé můžete podniknout na druhé straně výstupem k vyhlídce na Křížovou horu.

Doporučit vám můžeme i Městský park, naproti Myší díře, tam bývá poměrně klid a je tu mnoho krásných vzrostlých stromů. A pokud je příhodná chvíle, můžete minout prohlídku interiérů zámku a pobývat jistý čas v zámecké zahradě až na jejím konci u otáčivého hlediště, kašny a rybníčku s umělým ostrůvkem.

Ptačí hrádek – překrásný výhled na město je také od Ptačího hrádku, moc lidí o něm neví a přitom je odtud impozantní výhled na okolní krajinu.

Kleť – pobyt na Českokrumlovsku byste mohli završit výstupem na nejvyšší horu Blanského lesa, která se tyčí zhruba šest kilometrů severozápadně od centra města. Můžete cestu absolvovat pěšky nebo na kole, což ovšem prověří vaši fyzickou kondici, anebo se svezete sedačkovou lanovkou z Krásetína. Ovšem za tu námahu pohled do údolí z vrcholu kamenné rozhledny určitě stojí.