Categories
Dovolená

6 rad, jak si pořádně užít dovolenou!

Dovolená je mnohdy vzácný čas, který můžeme strávit se svou rodinou mimo každodenní starosti a běžnou rutinu. Měl by to být čas, kdy nebudeme řešit nic z toho, co se děje doma, ale budeme si užívat. Přinášíme vám pár rad, jak si dovolenou pořádně užít.
rodina na molu
1) Plně se věnujte jeden druhému.Ano, je to velice důležité. Užívejte si jeden druhého, všímejte si jeden druhého, povídejte si… Věnujte se sobě vzájemně na 100 %. Během roku se mnohdy nestihneme ani zastavit, velice často se míjíme, nestíháme si ani pořádně promluvit, a když ano, pak většinou řešíme jen to nutné. Proto si to na dovolené zkuste vynahradit a utužit tak rodinné vztahy.
vodní skútr
2) Nedělejte práce, které děláte doma pořád. Tím je myšleno neuklízet, nevařit, nemýt nádobí… Na dovolenou si jedete odpočinout. Proto je určitě lepší, pokud to lze, když si od všech těchto činností právě na dovolené odpočineme. Potom budete mít zase celý rok, kdy tyto práce budete provádět. Jestli nemáte pobyt all inclusive, choďte na obědy do restaurace nebo do bufetu. Úklid? No co, když si děti neustelou tu postel, svět se nezboří, vždyť mají prázdniny a jste na dovolené.
3) Ochutnejte místní speciality.Ať už jste v tuzemsku nebo v cizině, každá oblast se pyšní nějakou svou specialitkou. Nemůžete přeci navštívit místo, aniž byste tuto specialitku ochutnali. Mnohdy můžete být mile překvapení. Ve Francii určitě ochutnejte makronky, croissanty, francouzskou bagetu a víno. Ve Španělsku ochutnejte paellu a sangriu, v Itálii pak hlavně pizzu a těstoviny. I v Česku máme různé specialitky, pro jižní Moravu je typické víno, pro Zlínsko a Valašsko frgály a slivovice…
dítě na lanech
4) Dělejte věci, které normálně neděláte.Vyzkoušejte něco nového. Co takhle nějaký nový sport, nebo ještě lepší nějaký adrenalin? Myslíte, že to nezvládnete? Věřte tomu, že ano, a ten pocit potom… Ten je nepřekonatelný. Budete na sebe totiž nesmírně hrdí.
5) Neválejte se jen u moře nebo u vody.Porozhlédněte se po okolí. Zjistěte, co vám okolí nabízí, ať už pamětihodnosti nebo přírodní skvosty a jeďte tato místa navštívit. Budete mít potom hezké vzpomínky a obohatíte si své znalosti.
6) Kupte si suvenýr.Pro každého může hezkou vzpomínku připomínat něco jiného, ale kupte si suvenýr, který si odvezete domu, a díky kterému si vzpomenete, jak perfektní dovolenou jste prožili.