Categories
Výrobky

Palety pro převoz těžkých věcí

Jistě jste se již někdy dostali do situace, kdy jste potřebovali přesunout s pomocí někoho opravdu těžkou a velkou věc. Gauč, lednice, mrazák… Všechna tyto podobná zařízení vyžadují sílu a hlavně opatrnost s přenášením. Právě bezpečnost v mnoha případech může chybět. Lidé přeceňují své síly, nebo převáží těžkou věc opravdu nekorektním způsobem. Jestliže si příliš nevěříte, nebo si nemyslíte, že je dobrý nápad se pokusit o přesun vlastní silou, zavolejte si raději odborníky.

vůz s krabicemi

Když už jste ve stádiu, kdy jste odhodlaní si těžký předmět přesunout sami, dbejte na následující bezpečnostní pravidla. Celou dobu kontrolujte kdo je za vámi a před vámi. Obvykle je k přesunu potřeba více osob, takže hlídejte, kde a v jakém stavu je váš partner. Neustále komunikujte. Říkejte kde jste, co teď budete dělat, jestli je třeba věc zvednout výš nebo níž. Nezapomínejte si také dávat malé pauzy a přestávky, aby si vaše svaly mohly odpočinout a předmět vám pak omylem nevyklouzl z rukou v ten nejméně vhodný moment.

palety dřevěné

Pokud je to možné, snažte se využít různá převozná zařízení. Nějaký vozík pro těžké náklady by se jistě hodil. Také je dobré mít při ruce stabilní podstavu, na které můžeme předmět přenést na jiné místo a nemusíme s ním balancovat čistě jenom na vozíku. Stabilní podstavou se myslí různé palety. Cena u plastové palety není tak příliš vysoká. Když si koupíte jednu můžete ji pak využívat i na jiné věci a tím ji pak využít. Nemusíte se bát, že by se jednalo o nějakou křehkou věc. Plastové palety jsou navrženy tak, aby stabilně unesli ty nejtěžší předměty bez jakéhokoliv použití. Nedoporučujeme používat dřevěné palety. Jsou nestabilní, nevíme v jakém jsou stavu (některé po nějaké době hnijí) a je dost možné že nevydrží váhu předmětu.

Znovu opakujeme, že při jakýchkoliv pochybnostech se nestyďte zavolat si odborníka, který se zabývá přenášením těžkých věcí. Neriskujte své zdraví a zdraví lidí okolo.