Categories
Výrobky

Se sklenicí na klíčení jde pěstování výhonků snadno

Chystáte se na pěstování mladých výhonků rostlin?
Zajímá vás, co všechno k tomu budete potřebovat?
Jistě vás potěší zpráva, že pěstovat klíčky rostlin je snadné a zábavné a je téměř jisté, že se to podaří i vám, byť byste měli mizivé zahradnické dovednosti. O klíčení semínek se za vás do velké míry postará sama příroda, a to jediné, co musíte udělat vy sami, je poskytnout semínkům vhodné podmínky pro klíčení. Ovšem ani toho se bát nemusíte: taková semínka jsou velice nenáročná, a když budete mít doma teplo a dostatek světla od slunce, tak vám k tomu všemu bude stačit už jen to, když budete semínka pravidelně prolévat čerstvou vodou. Úspěch a bohatá úroda je v tomto případě pěstování rostlin skoro zadarmo.

setá řeřicha

Odpověď na druhou otázku vás jistě potěší také. Klíčení semínek není žádná věda, a tak, jako je nenáročné na okolní podmínky, tak je i nenáročné na nezbytné pomůcky. Jestliže chcete ušetřit a neradi něco kupujete, pak vězte, že nebudete potřebovat nic než libovolnou nádobu, do které dáte semena nabobtnat, a poté je v ní budete nakličovat. Může to být třeba obyčejná plastová miska anebo skleněná zavařovací sklenice. Ovšem pokud vám nebude vadit malá investice v řádu pouhých několika sto korun, tak si celý proces můžete ještě více zpříjemnit.

ředkvička

Speciální sklenice na klíčení je chytře vymyšlena tak, že s její pomocí bude pravidelné prolévání semen vodou mnohem snazší a nebudete se muset bát, že vám malé rostlinky odplavou do kanálu. Tato sklenice má ve víčku integrované speciální sítko, které vám celou manipulaci se semínky výrazně usnadní – díky němu snadno odplavou všechny nečistoty, ale žádné semínko neunikne, kam nemá.
Ať už se však rozhodnete pro libovolný postup, k bohaté úrodě křupavých výhonků dojdete snadno a rychle a připravíte si tak bohatou zásobu vitamínů a také zpestření pro vaši domácí kuchyni.