Categories
Dovolená

Jak ušetřit za ubytování v zahraničí?

Pokud jste dva, záleží na období a frekvenci místa, kde chcete přespat. Ale v tomto počtu můžete občas nechat toto řešení až na místo, kde jsou někdy nabízeny volné ubytovací možnosti, třeba v soukromí. Jestli je vás více, je jistější si zamluvit nocleh předem. Přeci jen přijedete po delší cestě unaveni a nemáte dostatek sil shánět volné kapacity v ubytování. V tomto případě je velmi dobrým pomocníkem několik internetových aplikací, které vám mohou být nápomocné nejen při jízdě, ale právě i s nalezením vhodného ubytování.
osoba za polštářem

Potřebujete ubytování na více dní? V zásadě platí to, že čím dříve ho rezervujete, tím je levnější. Tedy, čím více se blíží termín, ve kterém se potřebujete ubytovat, tím bývají nabídky dražší. Je dobré využívat servery, na kterých lze porovnávat různé možnosti i požadavky s tím spojené. Při výběru se také dají zadat různá kritéria, pokud chcete zdarma wifi, nekuřácký pokoj, výhled, snídani, bezplatné zrušení rezervace, vlastní koupelnu apod. Důležitá je také lokalizace, pokud nejste moc nároční, tak mimo centrum jsou samozřejmě ceny daleko přijatelnější. Navíc hotely na okrajích měst mívají parkování většinou zdarma, na rozdíl od hotelů v centru, kde se téměř vždy platí za parkování.
závěsy na oknech

A ještě jedna rada, přečtěte si recenze hostů před vámi. Někdy zjistíte, že je dobré k nim přihlížet a postřehy ostatních vám mohou pomoci při rozhodování. Dávejte přednost těm negativním, všímejte si stížností, které se opakují. Přednost mají fakta, ne dojmy a příspěvky z nedávné doby. U přiložených fotografií počítejte s tím, že vypadají lépe než ve skutečnosti. Při porovnávání jednotlivých hotelů neberte počet hvězdiček jako ukazatel kvality hotelu. Hvězdičky mají být ukazatelem vybavenosti toho kterého hotelu. Počty hvězdiček navíc znamenají v každé zemi jinou úroveň služeb.

A na závěr rada – ušetřit se dá také výběrem. Místní obyvatelé pronajímají pokoje nebo apartmány za rozumnější ceny než v hotelech, leckdy je i komfortnější a pohodlnější. Navíc vám mohou dát i tipy na zajímavá místa, která nenaleznete v průvodcích.