Když si pořídíte venkovní bazén, jste zprvu nadšení. Protože se konečně budete mít kde smočit za letního vedra, konečně přestanete jenom závistivě pokukovat po sousedech, kteří už na svém pozemku dávno bazén mají, a konečně si budete také moci být jisti tím, že o vás nikdo nebude po okolí roznášet zvěsti, že jste nějací divní, když máte zahradu, na ní spoustu volného místa a přesto se tam v létě potíte, namísto abyste si pořídili nějakou tu alespoň miniaturní soukromou vodní plochu.
bubliny ve vodě
Jenže je smutnou pravdou, že bazén nevydrží dokonalý sám o sobě. Což možná už víte. A pokud ne, záhy po napuštění vody to zjistíte.

Voda je v takovém bazénu prostě úžasná. Napustíte ji tam a těšíte se, jak jenom si jí užijete, jakmile vám ji teplé sluneční paprsky dostatečně ohřejí. Jenže nejednou ještě dříve, než voda zteplá, zpozorujete její první vady na kráse.

Ach, ty zpropadené stromy kolem! Kolik je na jejich větvích jenom listí! A kolik lupenů, jež z nich opadávají, se snese na just právě do vašeho bazénu a koupe se tam, jako by se nechumelilo! Některé plují po hladině, některé klesají ke dnu a bazén tak rázem není ani zdaleka tak hezký jako prve.

A co to zanedlouho plave mezi tím listím, co se to usazuje na stěnách? Takový nechutný zelenavý nebo nahnědlý potah! Slizký tak, že se ho člověk pomalu štítí dotknout.
schůdky bazénu


A tak zase závistivě pokukujete po sousedech. Proč oni mohou mít tak krásný bazén a vy ne? Proč?

Odpověď je jasná.

Chcete-li mít i vy dokonalý bazén, .

Tím důležitým je míněna péče, bez níž žádný bazén nevydrží čistý a ve všech ohledech dokonalý.

Potřebujete tak především filtrační systém. Ten se stará o odstraňování mechanických nečistot z vody, čímž jednoznačně pozitivně ovlivňuje její kvalitu. Ovšem aby tento spolehlivě fungoval, je třeba pravidelně měnit filtrační materiál, tedy písek, jenž prokazuje neocenitelné služby navzdory tomu, že je k mání doslova za pár korun.

Je třeba ho měnit kdykoliv, když se obrousí jeho hrany, jež mají na čištění vody zásadní vliv. Řádově jednou za tři roky, což však závisí i na jeho druhu a intenzitě, s jakou je tento používán.

Tak málo stačí a budete se ve svém bazénu moci koupat stejně spokojeně jako vaši zkušenější sousedé! A o to přece jde.