V Evropě je mnoho míst

Francieje země, na kterou je potřeba si vyhradit během letní dovolené alespoň tři týdny. Všichni, kdo ji navštíví poprvé, míří do Paříže. Množství výstavních síní, divadel, kulturních památek a kaváren vás určitě nadchne. Výhled z Eiffelové věže si určitě nenechejte ujít. A až se nabažíte městského ruchu, zamiřte na jih. Do Provence. Romantický kraj, kde se silničky klikatí mezi vinicemi, je jako stvořený pro cykloturistiku. Starobylá městečka působí dojmem, že se tu čas zastavil. A na vás dýchne tolik potřebná atmosféra klidu a pohody. Příjemně překvapení budete voňavou provnesálskou kuchyní.

Francie

Kam se v létě můžete vydat

Holandsko je díky síti cyklostezek a rovinatému terénu rájem pro cykloturistiku. Malebný holandský venkov si do dneška udržuje svůj osobitý charakter. Zadumané kanály, na jejichž březích září svými bílými okny domky a nad tím se točí lopatky původních větrných mlýnů. Ochutnat místní specialitu – sýr – si nenechte ujít. Chutná stejně dobře jako další specialita – herynek. Výrobci klasických holandských dřeváků je dodnes ručně opracovávají. Nezapomenutelné jsou cyklotrasy, vedoucí porostlými písečnými dunami, kolem západního pobřeží Holandska. Celý den si vyhraďte na prohlídku Amsterdamu – města, které si určitě zamilujete pro jeho malebná zákoutí.

větrný mlýn

Itálie, země jako stvořená k prožití příjemné dovolené. Pokud chcete část dovolené strávit na kole, k návštěvě vás zve krajina s příjemným středomořským klimatem. V jejímž centru leží největší severoitalské jezero Lago di Garda, obklopené svahy olivovníků, ovocných stromů a vinohrady. Během výletů na kole se otevírají kouzelné pohledy na vrcholky okolních hor. Za ochutnání stojí zdejší vyhlášená vína. Pokud se budete chtít dozvědět o dalších zajímavých evropských místech, vyhledejte na internetu www.santanero.cz-v-evrope-je-mnoho-mist-kam-se-v-lete-muzete-vydat-aneb-ne-vsichni-jsou-milovniky-plazi.