Francieje země, na kterou je potřeba si vyhradit během letní dovolené alespoň tři týdny. Všichni, kdo ji navštíví poprvé, míří do Paříže. Množství výstavních síní, divadel, kulturních památek a kaváren vás určitě nadchne. Výhled z Eiffelové věže si určitě nenechejte ujít. A až se nabažíte městského ruchu, zamiřte na jih. Do Provence. Romantický kraj, kde se silničky klikatí mezi vinicemi, je jako stvořený pro cykloturistiku. Starobylá městečka působí dojmem, že se tu čas zastavil. A na vás dýchne tolik potřebná atmosféra klidu a pohody. Příjemně překvapení budete voňavou provnesálskou kuchyní.

Francie

Kam se v létě můžete vydat

Holandsko je díky síti cyklostezek a rovinatému terénu rájem pro cykloturistiku. Malebný holandský venkov si do dneška udržuje svůj osobitý charakter. Zadumané kanály, na jejichž březích září svými bílými okny domky a nad tím se točí lopatky původních větrných mlýnů. Ochutnat místní specialitu – sýr – si nenechte ujít. Chutná stejně dobře jako další specialita – herynek. Výrobci klasických holandských dřeváků je dodnes ručně opracovávají. Nezapomenutelné jsou cyklotrasy, vedoucí porostlými písečnými dunami, kolem západního pobřeží Holandska. Celý den si vyhraďte na prohlídku Amsterdamu – města, které si určitě zamilujete pro jeho malebná zákoutí.

větrný mlýn

Itálie, země jako stvořená k prožití příjemné dovolené. Pokud chcete část dovolené strávit na kole, k návštěvě vás zve krajina s příjemným středomořským klimatem. V jejímž centru leží největší severoitalské jezero Lago di Garda, obklopené svahy olivovníků, ovocných stromů a vinohrady. Během výletů na kole se otevírají kouzelné pohledy na vrcholky okolních hor. Za ochutnání stojí zdejší vyhlášená vína. Pokud se budete chtít dozvědět o dalších zajímavých evropských místech, vyhledejte na internetu www.santanero.cz-v-evrope-je-mnoho-mist-kam-se-v-lete-muzete-vydat-aneb-ne-vsichni-jsou-milovniky-plazi.