Categories
Dům a byt

Kusové koberce jsou in a hodí se do všech typů bytů

Pokud si přejete proměnit váš interiér k nepoznání, a to co možná nejlevněji, budete se nejspíš divit, jak snadné to bude – a také poměrně levné. Ostatně zjistěte si sami, kolik stojí opravdu nápadný, hezký kusový koberec, sotva se dostanete k několika stovkám korun. Ovšem nepředbíhejme, jelikož než si něco takového pořídíme, je důležité vědět, jak koberec vybrat, do jakého stylu ho vřadit, jakou by měl mít barvu, ale také tvar a velikost.
koberec před gaučem

Koberce jsou z módy? Kdeže, jenom se jejich móda změnila!

Kdysi byly koberce velice moderní. Pokrývaly se jim všechny typy podlah, dokonce mnohdy i v kuchyni, kde je koberec přesto poměrně nepraktický, ale takový byla móda. Celoplošné pokrytí pokojů koberci byl standard, který měli všichni.
domácí interiér
Dnes je to trochu jiné. Zatímco podlahám stále vévodí v nových moderních domácnostech dřevo, vinyl nebo lité podlahy, je víc než časté, že se na podlahy z masivu nebo napodobeniny či parkety pokládá koberec. Nikoli na celou plochu, nýbrž kusový. Většinou pod konferenční stolek u sedačky, případně vedle postelí nebo doprostřed pokoje pro děti, kde je jejich „hrací plocha“ tímto kobercem bezpečně vymezena.
Jaké jsou výhody kusových koberců?
·         Snadno proměňují vzhled interiéru
·         Dají se vyklepat
·         Jednoduše e čistí
·         Jsou in a trendy
·         Nízká cena
Všechny tyto výhody se vážou hlavně k tomu, že můžete koberce obměňovat tak, jak si zrovna přejete vyřešit váš interiér. Pokud vás barva, druh nebo tvar koberce přestane za tři roky nudit, můžete tento vyhodit a koupit jiný.
vlákna koberce

Jak vybrat velikost?

Tak, aby vždycky měl správně využitelnou plochu. Tedy aby židle nebyly na podlaze a stůl na koberci, případně tak, aby byl konferenční stolek umístěn na koberci, ale prostor, který je zde k procházení, už ne.
Všechno musíte přesně změřit!