Categories
Internet

Internet jako pomocník, internet jako nepřítel

Že je internet přínosný myslím netřeba zdůrazňovat, ale když si sami neohlídáme hranice stane se z něho nepřítel. Zamysleme se zda čas na něm využíváme efektivně nebo bezduše klikáme na každý odkaz který nás zaujme. Stanovení si toho co chceme prioritně shlédnout není od věci.
pc, zápisník a káva

Přečtení si zpráv ze světa, kontrola e-mailů

 
Víc ani ťuk a když tak jen o víkendu. Takové řešení je celkem radikální ovšem nutné pokud bojujete s časem. Pokud nestíháte to či ono protože sledujete příspěvky na sociální síti je na místě udělat tomu přítrž.

Nový koníček, proč ne

 
Využít přínosu internetu můžete v oblasti vzdělávání. Je mnoho kurzů které můžete z pohodlí domova absolvovat. Nejčastěji lidé volí cizí jazyky, učit se můžete i tím že si budete vyhledávat filmy nebo písně v cizojazyčné verzi. Poslech se dá prostřednictvím chytrých telefonů zprostředkovat třeba když čekáte na autobus nebo máte pracovní přestávku. Internet v tomhle případě skvěle poslouží a pomůže vám posunout se v životě dále. Je to čas investovaný do sebe a to je vždy skvělá investice která se nám mnohdy vrátí.
nákup přes tablet
Internet má spoustu výhod a my jsme ti jediný kdo určuje nakolik z toho budeme mít prospěch. Zda budeme čas jeho prostřednictvím trávit efektivně nebo ho jen tak proflákáme. Nebojme se proto vzít kontrolu nad svým časem do svých rukou a uvidíte že se začnou dít věci. Internet je tu proto aby nám ulehčil život a otevřel nové možnosti. Díky němu můžeme pracovat z doma, díky němu můžeme udržovat kontakt se všemi svými přáteli, díky němu se můžeme vzdělávat a učit nové věci. Díky internetu máme přehled o aktuálním dění na celém světě a když máme chuť upéci si něco dobrého naťukáme do vyhledavače slovo: recepty a rázem na nás juknou lahůdky na které se nám sbíhají sliny. Internet je zkrátka skvělý pomocník, to jen my z něho někdy zbytečně děláme svého nepřítele.