Categories
Zábava

Buďte letos trošku originální!

Pro mnohé z nás jsou Vánoce spojené se stresem. Původcem stresu přitom nemusí být ani tak celkový shon okolo Vánoc, během kterého je potřeba zařídit velkou spoustu věcí, ale právě nakupování dárků. Nakupování dárků je pro některé strašákem, protože na nákupy nemají dostatek peněz. Tento jev se dá ale poměrně snadno odstranit. Příští rok si na Vánoce jednoduše začnete odkládat mnohem dříve. Všichni přeci víme, že tyto svátky jednoho krásného dne přijdou, můžeme se tedy na ně postupně připravovat. Dalším důvodem, proč lidé nemají nakupování dárků rádi, je nedostatek inspirace.

vánoční svátky

Mnohdy nás nebaví přemýšlet nad tím, co komu koupit, nebo si jednoduše nevíme rady. Nemáme dostatek inspirace, abychom vymysleli něco originálního, za přijatelné peníze. Dárky přeci nemusí být za tisíce korun. Stačí nějaká menší drobnost za menší peníze. Zkuste být letos trošku originálnější. Přinášíme vám proto pár tipů.

1) Vyrobte doma vlastní svíčky.Také se vám doma sbírají skleničky od vypálených svíček? Máte jich už mraky a nechcete je vyhodit, protože je to dle vašeho názoru škoda? Kupte si vosk nebo gel a vyrobte vlastní originální svíčky. Namíchejte si vosk tak, aby se vám líbil. Můžete kombinovat i dvě barvy. Pokud zvolíte spíše gelové svíčky, nasypte na dno skleničky okrasný písek nebo třeba kávu. Následně zalijte gelem a vaše originální svíčka je na světě.

džem

2) Vyrobte si vlastní pohlednice.Záleží pouze na vašem vkusu, jaká přáníčka zvolíte. Velice originální je přání například s fotkou vašich dětí, které je dnes velice snadno dostupné. Stačí vyfotit tematicky laděnou fotku, poté najdete zprostředkovatele, který vám přáníčka na základě vašich požadavků zhotoví. Dále můžete vyrobit zdobené jutou či přírodním lankem, ze kterého uděláte mašličky, obálku zakápněte voskem a vytvořte si vlastní pečeť.

3) Vyrobte nějakou dobrotu.Můžete si vyrobit svou vlastní marmeládu, pečený čaj, pampeliškový med, vaječný koňak nebo ochucený olivový olej. Určitě tím své blízké potěšíte. Marmeládu, čaj či med nalijte do pěkných baňatých sklenic, zavřete víkem. Na vrch sklenice můžete dát čtvereček juty, který zavážete pěknou mašličkou. Výborná bude také vaše originální etiketa. Vaječný koňak či olivový olej nalijte do vyšších sklenic. Opět můžete dozdobit stužkou a originální etiketou. Do olivového oleje dejte ořechy, chilli papričky nebo snítku rozmarýnu…

potraviny

Tyto dárky jsou velice originální, vyjdou vás na mnohem méně peněz a můžete si jejich výrobou užít legraci či relaxaci. Nebo zůstanete zase u klasických kosmetických kazet?