Categories

Romantické bydlení

Přeneste se v představách na chvíli do 19. Století, kdy dámy ještě žili na zámcích či venkovských sídlech a volné chvíle mohly trávit v prosluněných zahradách, plné květů a vůně. Jejich pokoje pak byly vyzdobeny květinovými tapetami, vybaveny kvalitním masivním nábytkem a dominantou pokoje byla velká prostorná postel s baldachýnem a několika polštáři a přikrývkami. Pokud Vás tato představa láká, můžete se jí i v současné době alespoň přiblížit. Jak?
stará tapeta
Návrat k původním vzorům a starožitnostem
Řada lidí má doma několik starožitných věcí, například památek po prababičce. Tyto věci se dají citlivě zkombinovat i s moderním vybavením. Stačí k tomu jen trochu citu. Je dobře, že máme i v dnešní přetechnizované době čas a potřebu opatrovat předměty, které tady byly dávno před námi a dobře sloužily již generacím před námi. Tento trend respektují i současní designéři, a tak pokud budete chtít mít bydlení v tomto stylu, není problém pořídit si interiérové prvky, které doladí stěny, podlahy a okna. Samozřejmě můžete sáhnout i po originálních kouscích, ale bude to samozřejmě výrazně finančně náročnější, než když si domov zkrášlíte zdařilými napodobeninami, které současní designéři vytváří.
občerstvení u rádia
Čím ozvláštnit stěny?
Máte na výběr z několika možností. Pokud stěny vymalujete světle krémovou barvou, skvěle můžete pak třeba jen jednu stěnu ozvláštnit designovou tapetou. Na výběr máte opravdu z bohaté nabídky, a tak každý si může najít ten správný vzor. K romantické náladě přispějí drobné i větší květinové vzory v růžových či pudrových odstínech. Pokud rádi tvoříte, vyrobte si vlastní galerii obrazů s květinami. Na látku s květinovým potiskem udělejte několik plastických stehů, našijte flitry či drobné korálky, a pak Váš výtvor zarámujte. Vyhotovte takových obrazů více v různých velikostech. Na stěně v kávové barvě nádherně vyniknou.
tři růže
Čím dále se nechat inspirovat?
Nádherné tapety můžete použít i k renovaci skříní, které pak dostanou úplně nový život. Doložnice si pořiďte se přehoz s romantickým potiskem a doplňte jej měkoučkými polštáři, nočním stolkem a lampou třeba ze starožitnictví. Pak už si jen užívejte klid, který na Vás z této místnosti bude dýchat.