Jistě se těšíte na léto a na letní koupání. Kdo by se netěšil. A také jistě víte, že vodu je třeba udržovat, a to se bez chemie neobejde. V žádném případě se vám vodu nepovede udržet bez škodlivin a hlavně sinic. Tedy, ehm, jeden recept na to je, ale je hodně drahý, pracný a vůči přírodě a vodnímu hospodářství hodně drastický. Totiž, měnit vodu neustále. Jenže toto řešení nepřichází v úvahu.
Takže tedy musíme nakoupit spoustu přípravků a do vody je pravidelně přidávat. Většina z nich je na bázi chloru.Dítě v bazénu
Bezchlorováchemiedo bazénu Chlorito může být všelijaká, ale my se budeme zde zabývat tou, která právě chlor neobsahuje.
Jaký je v tom rozdíl? Inu, chlorová chemie je razantní, a používá k dosažení účinku chloru, který nemusí každému vyhovovat. Chemie bez chloru vaši vodu udrží čistou na bázi aktivního kyslíku. Jinými slovy by se to dalo napsat tak, že využívá silného antibakteriálního účinku volného kyslíku ve vodě, a ten pak likviduje řasy i jiné nežádoucí prvky.
Proč používat bez chlorovou chemii? Je snad chlor nebezpečný či škodlivý? Ne, to není, není třeba se obávat. Ale například vezměme jen jednu drobnost jako příklad. Voda s chlorem zrovna nijak nevoní. To jistě víte. Nu, a když použijete například bromové tablety, vyhnete se právě tomuto nešvaru, ne zrovna vonící vody. Zdravotní rizika, které by měly zahrnovat problémy s pokožkou by zasloužily samostatný článek. Rovněž k ohledu dětské pokožky není chlor nijak šetrný, takže prostě bez něj je to lepší.Vířivá koupel
A co tedy volit, když se chceme chloru vyhnout? Je spousta výrobků, které tuto chemickou látku neobsahují. Kupříkladu lze volit například bromové tablety.
Tyto jsou k sehnání prakticky všude a návod k jejich používání si musíte přečíst přímo na nich. Množství se totiž bude lišit od množství vody, od toho, kde je chcete použít a zcela jistě i teploty vody.