Categories
Finance

Čtěte ty smlouvy pozorně

Pokud dostanete nabídku snů, vždycky se mějte na pozoru, protože nikdo na tomto světě, kdo podniká v něčem jako finance a je to jeho práce, vám nedá naprosto snové podmínky jen tak pro nic za nic. Ať už vám daný člověk napovídá cokoliv, vždycky se dívejte na to, co je psáno na papíře, protože pokud někdy dojde na soudní spor, všichni se budou dívat na to, co jste podepisovali. Na to, co si domluvíte někde mimo oči v zákoutí, se nehraje. Je nutné si dávat pozor. Nikdy nevíte, jaké myšlenky se honí tomu druhému v hlavě nebo jaké má motivy pro dané chování. Ne všichni jsou zde, aby vám dělali radost, někdy jsou tu lidé, kteří na vás prostě chtějí vydělat.
závazné smlouvy.jpg

Ale proč nepodléhat paranoie

vám jasně říká, že jediné, co musíte udělat správně, je spokojit se s tím nejlepším a s ničím jiným. Vůbec se nepokoušejte nějak snižovat vaše preference, nedělejte ústupky, nesrážejte svoje očekávání. Pokud to není úplně nutné. Vždycky chtějte to nejlepší, co je v nabídce – ale pro vás! Ne nejlepší pro ty druhé. Musíte mít na paměti, že vždycky jsou to vaše finance, které časem potečou zpět danému věřiteli či investorovi. Je to váš čas, který takto investujete. A je to jenom na vás, jak se rozhodnete. Můžete si o tom myslet svoje, ale člověk musí být někdy neústupný a stát si za svým.
platební podmínky.jpg

Nenechte sebou vymetat podlahu

Dokud jste potencionální zákazník a klient, vždycky máte navrch nad tím, který vám danou službu nabízí. Vždycky se můžete rozhodnout, že podmínky nepřijmete a odejdete. Ale jakmile se jednou uvážete smlouvou, už z toho není cesty zpět a musíte konat tak, jak je to popsáno v dokumentu. Proto je důležité plánovat a být připraven už v té první fázi. Ne něco podepsat, a poté se strachovat, chodit po advokátech a hledat řešení. Pokud máte možnost, vždycky se obraťte na více lidí, přece jen více hlav víc ví. Vy se zkrátka musíte postavit sami za sebe!