Categories
Zábava

Na kafíčko s kamarádkou

Namísto knižního klubu

Někteří lidé se pravidelně scházejí s druhými za účelem diskuse nad knižními tituly, které je třeba sni moc nezajímají, ovšem rádi komunikují s dalšími jedinci prakticky o čemkoli. Jiní dávají přednosti možnosti posedět a poklábosit v prostorách věnovaných milovníkům kávy a klidného inspirativního prostředí. Také patříte spíše do té druhé skupiny osob?
kapučíno s pěnou 

Když máte nervy nadranc

Máte problémy v práci, kde Vám šéf dává denně zabrat a máte chuť vykázat jej do patřičných míst? Nebo řešíte potíže ve vztahu s partnerem? Není nic příjemnějšího než podobná úskalí svého života vyložit ze své vlastní hlavy ven, nechat je samostatně dýchat tak, aby neubírali na síle Vám.
A komu byste se chtěly s podobnými problémy svěřovat lépe, než dobré kamarádce? Pro konzultaci s ní svědčí následující body:
·         Dobrá kamarádka Vás zná již dlouhá léta, a tudíž bude mít pravděpodobně přehled o tom, proč Vás určité věci či chování natolik rozčilují, Tím že dokáže vidět Váš život v nejrůznějších (historických) kontextech bude Vaše trable schopná poměrně dobře pochopit a nebude se snažit Vás přesvědčit o tom, že Vaše problémy vlastně žádnými problémy nejsou.
·         Dobrá kamarádka nejenže umí stát na Vaší straně, ale zároveň Vám také je schopna do očí říct, kdy jste nespravedlivá, nebo nějakým jiným způsobem mimo. Co víc byste si mohla přát? Lézt do zadku Vám může kdokoli, sdělit pravdu přímo do očí – to si troufne pouze člověk, kterému na Vás skutečně záleží.
·         Dobrá kamarádka Vás nemá tendenci kritizovat. Je si vědoma toho, že ani ona není zcela dokonalou osobou, a tak dokáže také shovívavě přistupovat k Vaším případným excesům
a přešlapům, jichž se v životě někdy zcela jistě dopustíte.
·         Dobrá kamarádka Vás dokáže nejen vyslechnout, ale také Vám zvednout náladu. Dokáže Vás rozesmát, poukázat na to dobré, co jste prožily a podobně. Ze setkání s ní se tak povětšinou vracíte se skvělou náladou.
zrnka kávy v šálku 
Ano, dobré kamarádky jsou nade vše.
No a teď si ke společnosti podobné osoby ještě představte pěknou kavárenskou zahrádku, vonící kávové nápoje a k nim něco na zub. Lepší zábavnou činnost na dnešní odpoledne byste si mohly naplánovat pouze stěží.