Categories

Dokonalé rty jsou základem dokonalého líčení

Umět se správně nalíčit není žádná legrace. Je potřeba umět odhadnout, kdy je to tak akorát. Také jste si všimli, že zejména ráno můžete potkat ženy, kterým tento odhad chybí? Kdo ví, čím to je.
·        Třeba se jim nechce celý den jen něco opravovat, a tak pro jistotu nanesou větší vrstvu.
velký úsměv
Ale asi bude spíše problém někde jinde.
o   Po ránu má každý z nás trochu jinou barvu nežli přes den.
o   Hlavně přes zimu jsme ráno bledí a nedotažení.
o   A tato bledost pak více kontrastuje nejen s make-upem, ale hlavně rtěnkou.
PROTO – RADA PRVNÍ. Nikdy si nechoďte vybírat rtěnku v časných ranních hodinách. Odpoledne by vám neseděla. RADA ČÍSLO DVĚ. Nejprve zjistěte, jaký jste typ. Vybírat podle toho, jestli se nám jen barvička líbí, je logicky holý nesmysl.
luxusní rtěnka

Pravidla pro výběr rtěnky

Jednomu obličeji může ta samá barva propůjčit něžný nádech, ale jiná může vypadat i agresivně.
·         Velice světlá pleť– mívají většinou zrzky. Pokud si vybavíte slavnou herečku Nicole Kidman, budete v obraze. Tyto typy bývají natolik výrazné, že by jim křiklavé barvy spíše uškodily. Na rty je tedy lépe používat odstíny nenápadné. Vhodná je rtěnka světle růžová nebo nafialovělá. Pro večerní líčení se ale naopak hodí jasně červený odstín.
·         Světlá pleť– touto pletí se vyznačují blondýnky nebo ženy, které se řadí k takzvaným zimním typům. Mohou to tedy být i černovlásky se světlou kůží. Vizážista by v tomto případě doporučil světle pomerančový nádech rtů.
·         Dámám, kterým příroda dala do vínku olivovou nebo bronzovou pokožku, se říká hispánský typ. Jsou to většinou brunetky. Jejich tvář je natolik výrazná, že bude na denní líčení dostačovat pouze lesk na rty. Na večerní líčení se doporučuje tmavě růžová nebo vínová rtěnka. Tato barva dodá obličeji milý a sympatický výraz.
A pokud si nejste svou volbou jistá, pak není problém poradit se s odborníkem.