Categories
Internet

Internet ve světě dětí i nás dospělých

Za našich mladých let tomu tak nebylo a rozmar zvaný počítač s následně internetovou naukou ve školách ani nebyl. Nikdo tenkrát ještě netušil, že za několik let budou tolik populární počítače. Avšak dnes je to tak, že děti mají nejraději ve školách předmět zvaný výpočetní technika nebo informatika. Už to není ta slavná tělesná výchova, kde jsme si od samotného studia tolik odpočinuli. Tento „naučný předmět“ s internetem zaujme více a stává se oblíbeným natolik, že i při skončení každodenní docházky se i mnoho menších dětí doma dostává zase k tomu samému. Výuka dokáže nejen seznámit s počítačem a se základními programy, ale také rozšíří možnosti tolik známého virtuálního světa – internetu. Proto i doma opět školák usedá k internetu a brouzdá po emailu, facebooku, hraje online hry a jiné.
děti ve škole 
Vzdělání na základních a středních školách znamená pro studenty jediné, samozřejmě to nejdůležitější. Každopádně můžeme říct, že i sem „nosí“ zábavu a odreagování v podobě internetu. A jelikož většina mládeže už vlastní svůj chytrý mobilní telefon, tak internetové připojení využívá i v době přestávky. Všechno je dnes řízené virtuálně a dokonce i pouhý rozvrh hodin můžeme na internetu lehce dohledat.
 teenageři a zábava
Bohužel studenti tak ztrácí pojem o svém volném časovém prostoru. A právě ten velmi málo využijí svými oblíbenými zájmy. Avšak nadruhou stranu si za svůj koníček většina z nich prosazuje právě práci na počítači a s tím spojenou internetovou zábavu. Následně si studenti najednou potřebují „nutně“ pořizovat notebook a již zmíněné chytré telefony. Pozitivní na tom všem je jediné… a to, že internet je jedinou velkou encyklopedií a lehce vyhledá to, co je ke studiu nebo k zadaným úkolům potřeba. Tento informační systém stejně paradoxně využíváme i my dospělý, nejen doma ale také v zaměstnání nebo v případném podnikání, protože ani my se bez něj neobejdeme.