Categories
Auto moto

Na co si dát pozor při koupi ojetého vozu

Koupě vozu je u nás stále vnímána jako sváteční událost. Ne každý si však může dovolit koupit automobil nový, jsou však tací, kteří by nový automobil nechtěli, ani kdyby na něj měli dostatek financí. Odůvodňují to tím, že auta okamžitě, když s nimi vyjedete z prodejny, ztrácejí na hodnotě. Určitě je na tom něco pravdy. Auta se rychle opotřebovávají a tím jejich cena klesá. Spousta lidí tedy dává z tohoto důvodu přednost autům ojetým, která jsou však i přesto ve výborném stavu a jejich cena je znatelně nižší.
smyk s favoritem
Sehnat se dá v současné době auto jakékoliv značky, stáří i ceny. Uspokojí se jistě poptávka každého, kdo chce ojetý vůz koupit. Nabídka autobazarů je velmi pestrá, k tomu nabízejí i spoustu dodatkových služeb, kterými lákají zákazníky. Koupit ojetý vůz lze však také od soukromého vlastníka. Čemu dát přednost je čistě individuální záležitost.
oprava Audi
Na co si však dát pozor, ať už kupujeme auto z bazaru či od majitele?
·         Vzhled je důležitý, ovšem není to všechno – auto může navenek vypadat hezky, ale pod kapotou se mohou skrývat nečekané problémy. Samozřejmě kupujeme auto i kvůli tomu, že se nám líbí, mělo by však být nejen hezké, ale hlavně funkční a proto je v prvé řadě nutno prověřit jeho kvalitu – s tím nám může pomoci profesionál, tedy automechanik. Dnes běžně jezdí s lidmi na obhlídku vozidla a dokáží odhalit, zda bylo auto bouráno, zda má potřebnou a odpovídající výbavu a jak se jeví po technické stránce.
·         Pozor na kradená auta – dnes je velký byznys krást auta, vyvážet je za hranice a pak je prodat, toto se stává nejen u nás, ale i v zahraničí a proto se může stát, že takové auto dorazí právě k vám. Ve velkém dnes autobazary prodávají auta z Německa, Rakouska a jiných Evropských zemí, pro našince je to lákavé, jelikož mají často velmi slušnou výbavu. Historii vozidla může doložit servisní knížka a zejména VIN kód, díky němu lze také ověřit, zda auto nefiguruje v databázi kradených vozidel, zda nemá stočený tachometr, nebo pozměněn rok výroby.
bílý seat leon
·         Zkušební jízda mnohé napoví – díky zkušební jízdě můžete zjistit jak jízdní vlastnosti samotného vozu, tak jeho nedostatky, jako jsou opotřebované brzdy, pneumatiky, vady v motoru a podobně, s tímto také více pomůže zkušený automechanik. Při zkušební jízdě máte také dostatek času prohlédnout si interiér vozidla a jeho vnitřní výbavu.
·         Rozhodujte se s chladnou hlavou – není nutné auto koupit hned, případně to, které si prohlížíte jako první. Nabídka je skutečně velká a je vhodné projít více bazarů, mít možnost srovnání a vše si důkladně promyslet. I když je investice do ojetého vozu nižší, může se se s novým autem lehce srovnat díky velkým výdajům do oprav a následných servisních zásahů.