Categories

Nejen pro osvěžení

Léto už je v plném proudu a ukazuje, že ani tento rok nás nebude šetřit. Stejně jako minulé roky, i tentokrát začalo poměrně zostra a teploty pohybující se na hranici či dokonce za hranicí tropické třicítky, nejsou ničím zvláštní. Takováto horka mohou na někoho působit příznivým dojmem, ale většina lidí z nich nemá příliš radost. Neustále pocení, horší dýchání a žízeň jsou projevy, které ne každý má v oblibě. To je také důvod, proč se snažit být, pokud možno co nejvíce v kontaktu s vodou. A tím není myšleno pouze koupání v rybníku nebo v bazénu, ale i sprchování, třeba i na zahradě.
Hrátky pod sprchou
Z logiky věci má zahradní solární sprcha https://www.chlorito.cz/solarni-sprcha oproti bazénu celou řadu výhod. Minimálně osvěžení pod tekoucí vodou je daleko intenzivnější než plavání ve vodě. Tekoucí voda boduje i co se týče hygieny. Dokáže totiž smýt z těla špínu daleko efektivněji než stojatá voda. Navíc se pak v ní nebudete nuceni koupat. Voda steče do kanálku nebo se vsaje do půdy. Navíc celé zařízení nepotřebuje být napojené na elektrickou síť. Za bezmračných slunečních dnů se o jeho výkon dobře postará sluneční záření. Lepší modely však fungují nejen v takovémto počasí, ale i když je trochu pod mrakem. Jedná se tedy o velice ekologickou záležitost, která funguje i za horšených povětrnostních podmínek.
Paprsek vody

Cenově výhodná

Výše zmíněné výhody oproti bazénu jsou samozřejmě velice atraktivní a určitě mohou být pro většinu lidí důvodem, proč si solární sprchu na zahradu pořídit. Ovšem tím největším argumentem, který hovoří pro je rozhodně pořizovací cena, která je oproti bazénu násobně nižší. A to i v případě, když porovnáte ceny těch nejmenších plavacích ploch, které se dají pořídit už za zhruba 10 000,- Kč.
Detail sprchy
Navíc údržba vody v bazénu také není nejlevnější. Rozličné dezinfekční prostředky se nerozdávají na ulici zadarmo a bez nich se v bazénu nedá koupat. Pořídit si tak na zahradu nebo dvorek sprchu je určitě velice dobré rozhodnutí.