Categories
Zábava

Odvažte se a zažijte něco nového

Pokud jste odvážní a máte rádi vzrušení a trošku toho adrenalinu, určitě už jste někdy přemýšleli, že byste rádi zkusili skočit z letadla padákem nebo si skočit hlavou dolů z mostu. A proč také ne. Takový zážitek už vám nikdo nevezme a budete se cítit jako neohrožený akční hrdina. I když třeba jen na chvíli. Zkusit můžete cokoliv, rozhodně je na výběr a úžasných zážitků můžete zkusit klidně i několik. Jen aby se vám neudělalo z toho všeho špatně. Někdy je realita jiná, než jak to na první pohled vypadá. Ale stojí to za to, vždyť kdo z nás, alespoň jednou v životě netoužil po tom, aby mohl chvíli létat jako pták.

pohled z mrakodrapu

·         Stezka v oblacích: zkuste se projít vysoko nad zemí. Vyhlídková stezka, která je postavena několik desítek metrů nad zemí, je jistě velký zážitek. Můžete sebou vzít i děti, pokud se nebudou bát. Stezky v oblacích logicky nejdete nejčastěji na horách, kde je ke všemu i nádherný výhled na okolí. U nás můžete stezku v oblacích navštívit například v Jeseníkách na Dolní Moravě, na Lipně nebo v Krkonoších. To jsou opravdu velké stezky, které lákají každoročně davy turistů. Menší stezky v oblacích nebo v korunách stromů, ale najdete po celé republice. Stačí se podívat na internet, jestli nějakou nemáte poblíž vašeho bydliště.
zorbing

·         Zorbing: nechte se zavřít do velké nafouklé koule a pustit se dolů z velkého kopce nebo po vodě. Kdo to zkusí jednou, bude chtít znovu a znovu. Je to opravdu pro odvážlivce, zážitek je to obrovský a zábavný. V kouli budete stát, a než se dostanete na konec trasy, několikrát se v rychlosti otočíte. Hlava se vám sice asi zatočí, ale pocit je to příjemný a nezapomenutelný.
seskok nad mořem

·         Bungee jumping: asi nejznámější adrenalinový zážitek, který už je opravdu pro otrlé. Představte si, že vás přivážou na nohu k lanu a vy pak skočíte hlavou dolů do prostoru. Chvíli si budete opravdu připadat, že letíte a nakonec se vám to všechno bude zdát moc krátké a zatoužíte po tom, si to zopakovat.

·         Skok z letadla: staňte se na chvíli parašutistou a skočte si z letadla jen s padákem na zádech. Vyskočíte z letadla, chvíli jen tak prostě padáte a pak se otevře padák, pomocí kterého se dostanete bezpečně na zem. Nemusíte se bát, vše je bezpečné a dolů se rozhodně dostanete. Tady dostanete prostor se opravdu proletět jako pták ve výškách.